Zpět

Mgr. Adam Šilar

Zastupitel MČ Praha 10

Adam Šilar se narodil 7. července 1993 na pražských Vinohradech. Vystudoval Arcibiskupské gymnázium v Praze a následně bakalářské a magisterské studium na Institutu politologických studií FSV UK, během kterého absolvoval semestrální pobyt na University of Nottingham ve Velké Británii. 

Během studií pořádal koncerty, hudební festivaly a další kulturně-společenské akce. V současnosti působí na Ministerstvu kultury, kde se věnuje dotačním programům na obnovu kulturních památek. 

Do KDU-ČSL vstoupil v roce 2016. Nyní působí jako předseda KDU-ČSL na Praze 10 a člen předsednictva pražských lidovců. Čtyři roky také v Praze vedl Mladé lidovce. 

Kromě krátké pauzy žije celý život na Praze 10 (dříve Vinohrady, nyní Vršovice) a v roce 2018 zde byl zvolen zastupitelem. Věnuje se zejména otázkám bytové politiky. 

Na problematiku bydlení by se chtěl soustředit i na celopražské úrovni. Mimo to by se chtěl zaměřit na ochranu kulturního dědictví a dále na celkové zlepšení spolupráce mezi městskými částmi a hlavním městem. Praha totiž podle Adama musí být město, které drží krok se západními metropolemi, zároveň si ale musí zachovat své jedinečné kouzlo.