KDU.breadcrumbs.homePohl Houkalová
Zpět

MgA. Irena Pohl Houkalová

Ředitelka festivalu ZUŠ Open, manažerka vzdělávacích projektů, hudební pedagožka

MgA. Irena Pohl Houkalová se narodila v roce 1979 v Praze. Po maturitě na Gymnáziu Arabská studovala na Pedagogické fakultě UK a dále zpěv na pražské  HAMU a na Hochschule für Musik und Theater v Karlsruhe. 

 

Je držitelkou Ceny Českého rozhlasu, Ceny Jarmily Novotné, Ceny Nadace Bohuslava Martinů a řady dalších. Jako sólistka vystoupila v řadě produkcí i na několika mezinárodních festivalech v ČR i zahraničí.  

 

V posledních letech se kromě umělecké a pedagogické činnosti věnuje  především  vedení projektů v oblasti  uměleckého vzdělávání a managementu. Řadu let působila v týmu MHF Struny podzimu a  MHF Dvořákova Praha. Je ředitelkou celostátního festivalu ZUŠ Open NF Magdaleny Kožené, stojí ve vedení Stipendijní Akademie MenART pro nadané žáky a jejich pedagogy. Je členkou tvůrčího týmu festivalu Struny dětem, spolupracuje s MHF Pražské jaro, Smetanova Litomyšl a řadou dalších kulturních institucí. V rámci vedení projektů i své umělecké činnosti akcentuje význam umění pro výchovu k občanské odpovědnosti a vzájemné solidaritě a filantropii. Je interpretkou i iniciátorkou řady uměleckých a vzdělávacích projektů ve prospěch potřebných. Spolupracuje s Charitou ČR a dalšími neziskovými organizacemi. Je aktivní členkou školských rad několika pražských škol. 

 

V roce 2021 vstoupila do  KDU-ČSL, je členkou celostátní odborné komise pro vzdělávání, výchovu a mládež, spolupracuje s řadou odborných platforem. Irena je vdaná maminka tří dětí, ve svém volném čase se věnuje především rodině, se kterou žije v pražských Dejvicích.