KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Tisková zpráva: K útokům radního Zábranského
Zpět

Tisková zpráva: K útokům radního Zábranského

Přidáno 20. 1. 2022
Ilustrační foto


Pražští lidovci vyzývají radního Zábranského k omluvě za jeho negativní výroky týkající se římskokatolické církve. V komuniké přijatém na Pražském městském výboru KDU-ČSL se zdůrazňuje, že bez ohledu na rozdíly v názorech pana radního a pražského arcibiskupa se jeho výrok hrubě dotýká občanů Prahy i České republiky, kteří se oficiálně přihlásili k římskokatolické církvi v rámci Sčítání lidu 2021, kteří k ní cítí sympatie, ať už v ní jsou či nejsou pokřtěni, nebo kteří svým dobrovolnictvím, penězi a jinak podporují její společensky prospěšné dílo.

Radní Zábranský svými slovy o „negativních dopadech katolické církve na naši společnost“ popírá bohulibé dílo a pozitivní aktivity církevních škol, církevních nemocnic, Charit, jednotlivých farností i samotných biskupů.

Církev je součástí zdravé občanské společnosti, která bez ohledu na vyznání podporuje a slouží lidem chudým, opomíjeným a v ohrožení (rozmanité sociální služby, azylové domy, bezplatné poradenství, pečovatelská služba, stacionáře, materiální pomoc, ale i sociální bydlení pro maminky samoživitelky a pomoc lidem bez domova atd.).

Tyto výroky nesděluje soukromá osoba, ale radní, který má v metropoli na starosti občanskou participaci, tj. zapojování lidí do veřejných projektů. Farnosti na území hl. m. jsou obecně respektovaným a kooperujícím partnerem rozvojových aktivit městských částí i hl. m. Prahy. Výroky radního tuto pověst církve jako dobrého a spolehlivého partnera podrývají a zpochybňují.