KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Nově zvolený předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan (KDU-ČSL): Budeme výraznou součástí pražské koa
Zpět

Nově zvolený předseda pražských lidovců Tomáš Kaplan (KDU-ČSL): Budeme výraznou součástí pražské koalice SPOLU

Přidáno 26. 3. 2022
Ilustrační foto

Zástupci pražských lidovců si dnes na Pražské městské konferenci zvolili své nové vedení. Předsedou pražských lidovců se stal zastupitel městské části Praha 4 a advokát Tomáš Kaplan. Místopředsedy se stali poslanci Tom Philipp, Hayato Okamura, zastupitel hl. m. Prahy Jan Wolf a zastupitel Prahy 10 Pavel Mareš. Pražská městská konference dnes přijala přijala usnesení, ve kterém vyjádřila jednoznačnou podporu spolupráci v rámci koalice SPOLU ve volbách do Zastupitelstva hl. m. Praha. 

Nově zvolený předseda Tomáš Kaplan za svou prioritu považuje podzimní volby do Zastupitelstva hl. m. Prahy a komunální volby do městských částí. „Chci zvýraznit roli pražských lidovců a zdůraznit naše témata v rámci pražské koalice Spolu, která je logickým vyústěním projektu spolupráce KDU-ČSL, ODS a TOP 09 na celostátní úrovni,“ říká nově zvolený předseda pražské KDU-ČSL Tomáš Kaplan.

 „Jsem přesvědčen, že nově zvolené vedení pražské KDU-ČSL zásadním způsobem přispěje k posílení pozice KDU-ČSL v Praze a úspěchu ve volebním klání SPOLU při volbách do Zastupitelstva hl. m. Prahy a následně při vyjednávání povolební koalice ve prospěch všech Pražanů. Jsme připraveni převzít odpovědnost i při začlenění válečných uprchlíků z Ukrajiny,“ doplnil místopředseda pražské KDU-ČSL Jan Wolf.

Pražská městská konference dnes navrhovala také kandidáty do předsednictva KDU-ČSL, které se bude volit na dubnovém sjezdu strany v Ostravě. Na předsedu KDU-ČSL pražští lidovci navrhli Mariana Jurečku. Podporu na post místopředsedy získal poslanec Tom Philipp a stávající členové předsednictva Petr Hladík a Jan Bartošek.