KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Lucie Jungwiertová byla zvolena novou starostkou městské části Praha-Libuš.
Zpět

Lucie Jungwiertová byla zvolena novou starostkou městské části Praha-Libuš.

Přidáno 19. 10. 2022
Ilustrační foto

Na ustavujícím zasedání zastupitelstva byla zvolena nová rada městské části Praha-Libuš, kterou tvoří koalice Společně pro Libuš a Písnici a Patrioti Libuše a Písnice s většinou 9 z celkových 17 zastupitelů. Starostkou se stala Lucie Jungwiertová (Společně pro Libuš a Písnici, nestraník nominovaná za KDU-ČSL), která tak ve funkci nahradila dosavadního starostu Jiřího Koubka (TOP09). Uvolněnou místostarostkou byla zvolena Kateřina Turnová (Patrioti Libuše a Písnice). Neuvolněnými místostarosty byli zvoleni Eva Radová (Společně pro Libuš a Písnici, ODS), Pavla Tůmová (Společně pro Libuš a Písnici, KDU-ČSL) a Jaroslav Melichar (Patrioti Libuše a Písnice). 

„Děkuji za důvěru zastupitelů naší městské části a děkuji i všem voličům. Vnímám to jako obrovský závazek, ke kterému přistupuji s velkým respektem a pokorou. Současně se ale s kolegy z našeho uskupení velmi těšíme na práci pro naši městskou část. Témat bude celá řada, určitě chci zdůraznit strategický přístup k řízení obce a kvalitní školství. Chci být starostkou všech a umožnit komukoli, kdo má zájem o rozvoj městské části, aby se mohl podílet na jejím směrování a rozvojových aktivitách. Těším se i na konstruktivní spolupráci s opozicí. Pro rozvoj naší městské části je třeba spojit síly.“

 
 
RNDr. Lucie Jungwiertová, PhD. (43): Zastupitelkou městské části Praha-Libuš je již druhé volební období. Sociální geografka, která se více než 15 let věnuje poradenství pro veřejný sektor, a to na všech úrovních od lokální, přes regionální, národní až po mezinárodní úroveň. Zaměřuje se na přípravu strategických a koncepčních dokumentů a evaluace v oblasti intervencí ESI fondů EU, regionálního rozvoje, veřejných politik, posledních letech především na rozvojovou spolupráci. V letech 2018 a 2019 působila ve správní radě České evaluační společnosti. Vystudovala Přírodovědeckou fakultu Univerzity Karlovy, 2 roky studovala i na univerzitě ve Francii. Lucie Jungwiertová je vdaná a má 3 děti.