KDU.breadcrumbs.homeAktuálně KDU-ČSL do podzimních voleb do zastupitelstva Prahy povede Jan Wolf
Zpět

KDU-ČSL do podzimních voleb do zastupitelstva Prahy povede Jan Wolf

Přidáno 31. 3. 2022
Ilustrační foto
Ve středu 30. března zvolili pražští lidovci lídrem podzimních voleb do Zastupitelstva hl. m. Prahy Jana Wolfa (KDU-ČSL). Jan Wolf působí v zastupitelstvu Prahy již od roku 2014. V prvním volebním období byl radním pro kulturu a památkovou péči, nyní působí jako uvolněný předseda výboru pro kulturu a cestovní ruch.
 

Děkuji nejprve členům pražské městské organizace KDU-ČSL za důvěru a mé zvolení za lidoveckého lídra do podzimních voleb na Pražský magistrát. Jsem přesvědčen, že nejen díky současné valečné humanitární krizi, ale i při řešení neutěšené dopravní situace, sociálních, ekonomických či kulturních potřeb Pražanů, bude třeba lidoveckého konzervativního úhlu pohledu. Víme totiž z pozice křesťanských demokratů, jak napomoci k lepšímu řešení, a to i směrem k mezilidským a mezigeneračním vztahům. Tyto naše představy, bych rád uplatnil a prokázal v Zastupitelstvu hl.m.Prahy. Prohlásil Jan Wolf.

Dalšími zástupci pražských lidovců na kandidátce SPOLU budou mimo jiné Pavel Mareš – zastupitel z Prahy 10 a radní pro sociální oblast z Prahy 6 Marián Hošek.
 
„Do pražských voleb v rámci koalice SPOLU vstupuji jako lidovec s heslem Dobré školy, zdravé město, spokojené rodiny. Soběstačné rodiny, zdravé životní prostředí a kvalitní veřejné školy nejsou rozhodně samozřejmostí! Jsou to přitom klíče ke zdravé komunitě, k tomu, aby Praha byla městem pospolitým, vnitřně provázaným i ohleduplným k těm, kdo v životě neměli štěstí. Budu ve své politické práci i nadále stavět na spolupráci s neziskovým sektorem a kompetentními odborníky. Největším bohatstvím Prahy jsou pro mě aktivní občané, jejichž osobní nasazení, drobné i větší projekty pomáhají jednotlivým lokalitám, čtvrtím i metropoli jako celku,“ zdůrazňuje Pavel Mareš.  
 
Pražská KDU-ČSL podepsala v lednu memorandum o předvolební spolupráci s pražskou ODS a TOP 09. Dle podepsaného memoranda lidovci obsadí na koaliční kandidátce SPOLU 4., 15. a 31. místo. KDU-ČSL je v současném volebním období na magistrátu zastoupena Janem Wolfem, který je součástí klubu Spojených sil pro Prahu, dále složeného ze zastupitelů z TOP 09 a STAN.
„KDU-ČSL vybrala ze svého středu ty nejlepší kandidáty do podzimních voleb. Pražské koalici SPOLU, jejíž součástí je KDU-ČSL, se podařilo pro volby do zastupitelstva Prahy spojit tři součásti pražské politiky, které v minulosti nikdy nestály společně a proto nikdy nebyly tak silné jako dnes. Kandidátka SPOLU, jejíž výraznou součástí budou naši kandidáti, nemůže mít jiný cíl než výrazné vítězství v podzimních volbách“. Doplnil předseda KDU-ČSL Praha Tomáš Kaplan.