KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Aktuality Tisková zpráva pražské KDU-ČSL "Chceme striktně věcnou debatu": pražští lidovci odmítají politické h
Zpět

Tisková zpráva pražské KDU-ČSL "Chceme striktně věcnou debatu": pražští lidovci odmítají politické hrátky kolem Plynárenské

Přidáno 18. 4. 2019
Vedení pražské KDU-ČSL vyzvalo koaliční špičky a další veřejné činitele k tomu, aby ohledně budoucnosti městských akciových společností vedly věcnou, odborně fundovanou debatu a zdržely se vzájemných osobních útoků.
"U ziskových obchodních společností v majetku hl. m. musí věcná debata mít přednost před efektními politickými tanečky. Ty totiž vposledku oslabují koncového zákazníka, jímž není nikdo jiný než obyvatelé hlavního města," zdůrazňuje předseda pražské KDU-ČSL Vít Šolle. Pražská KDU-ČSL shrnula téma do tří bodů.
 
1. Debatujme věcně
Pražská KDU-ČSL považuje správu městských akciových společností a jejich kontrolu ze strany zástupců hl. m. za strategickou záležitost. Debata o kvalitě této správy a kontroly se má vést věcně, odborně, na základě čísel, výkazů a odpovědných střednědobých plánů, nikoli na základě podezření a "tanečků" politických stran.
 
2. Neprospívejme konkurenci
Plynárenství je vysoce regulované odvětví. Neuvážené politické intervence a výroky automaticky oslabují pozici hlavního města Prahy jako 100% vlastníka Pražské plynárenské. PP, a. s., je obchodní firma, která se pohybuje v ostrém konkurenčním prostředí s jinými soukromými subjekty, jež mají z logiky konkurenčního boje zájem na jejím oslabení. Plynárenská odvádí hlavnímu městu vysokou dividendu a zároveň udržuje pro koncové zákazníky ceny na přijatelné úrovni.
 
3. Navažme na předchozí dobré kroky
Každé dílo lze zdokonalovat, leccos lze vidět kriticky, v tom důležitém je ale třeba držet kontinuitu. Pražská KDU-ČSL oceňuje, jak se v posledních letech dařilo řešit dozvuky scelení majetkového podílu hl. m. v Pražské plynárenské, a vyzývá současné vedení Prahy k tomu, aby na tyto snahy produktivně navázalo.